Intelekto Forumas

Siekiant atliepti švietimo iššūkius, populiarinti mokslą ir įgalinti mokytojus, gimsta "Intelekto forumas". Renginyje susitiksime su ryškiausiais neuromokslo, emocinio ir dirbtinio intelekto specialistais. Nagrinėsime aktualiausius švietimo ir ugdymo klausimus. Skatinsime ir apdovanosime pažangiausius mokytojus. Paverskime mokslą nuotykiu ir drauge kurkime teigiamą poveikį švietimui.


Forumo programa


Emocinis intelektas: gebėjimas valdyti jausmus

Kaip mes jaučiamės? Emocinis intelektas – galimybė suprasti save ir kitus. Jis turi keletą dedamųjų, tarp kurių: emocinis raštingumas, vidinė motyvacija, optimizmas, empatija. Mokslinių tyrimų duomenimis lietuviai yra mažiausiai empatiški žmonės visame pasaulyje (Chopik, W.J., et al., 2017). Emocinis intelektas yra ugdomas ir netgi užkrečiamas. Forumo metu pateiksime praktinius, kasdieninėje veikloje pritaikomus metodus emocinio intelekto lavinimui. Drauge sukursime impulsą geresniam savęs pažinimui ir pozityviam santykiui su aplinkiniais. Pranešimų ir diskusijos dalyvių sąrašą rasite čia.


Neuroedukacija: ieškant rakto į išskirtinumą

Kaip mokosi smegenys? Mintis yra impulsas veiksmui. Teisingos mintys kuria teisingus veiksmus. Tačiau kaip mūsų smegenyse formuojasi mintys? Tai vienas iš pagrindinių neuromokslo klausimų (Max Planck Institute for Human Cognitive and Brain Sciences, 2018). Kiek mes pajėgūs kontroliuoti savo mintis? Kaip stipriai mūsų intelektas yra apribotas mūsų genų? Kiek mes galime paveikti ankstyvoje vaikystėje susiformavusias vertybes? Kaip tai padaryti? Kaip mūsų mąstymą veikia aplinka? Forume nagrinėsime šiuos ir kitus su mąstymu susijusius klausimus bei pateiksime sprendimus mąstymo lavinimui ir efektyvumo didinimui. Pranešimų ir diskusijos dalyvių sąrašą rasite čia.


Dirbtinis intelektas: žmogaus-mašinos simbiozė

Kaip sugyvensime su robotais? Greita dirbtinio intelekto pažanga verčia nuogąstauti mokslininkus, politikus ir etikos specialistus (Helbing D., 2018). Jau įprastų kompiuterių programos yra už žmogiškojo supratimo ribų. Kompiuterio mokymasis per trilijonus jo ciklų daugeliu atvejų leidžia pralenkti žmogaus gebėjimus. Forume aptarsime kaip tai pakeis mūsų kasdienį gyvenimą, darbo rinką ir svarbiausia, kaip prie to turi prisitaikyti švietimo sistema. Stipriausi specialistai pateiks praktinius įrankius ir metodus pritaikomus mūsų kasdieninėje veikloje bei gaires padedančias neatsilikti nuo pažangos. Pranešimų ir diskusijos dalyvių sąrašą rasite čia.


Registracija




Pranešėjai ir diskusijų dalyviai:



Registracija Spausk čia






Registracija Spausk čia






Moksleivių Praktikos Forumas

Įkvėptas "Sprendimas Lietuvai" iniciatyvos, Kaune gimsta "Moksleivių praktikos forumas". Šio forumo diskusijų metu rasti sprendiniai taps Lietuvos strateginio plano dalimi ir suteiks pagrindą formuojant Lietuvos 2050 viziją. Forumas siekia supažindinti moksleivius su darbu pažangiose įmonėse, parodyti kokių įgūdžių reikia norint būti sėkmingam tam tikroje srityje bei pristatyti tobulėjimo ir praktikos galimybes.


Forumo programa

Prezidento sveikinimas


Emocinė aplinka: ką mums ji reiškia?

Emocinis klimatas turi didžiulę įtaką ne tik mūsų santykiams su kitais žmonėmis, tačiau taip pat mūsų kūrybiškumui, darbingumui, požiūriams, motyvacijai, savęs suvokimui ir pasitikėjimui savimi. Diskusijos metu aptarsime pagrindinius iššūkius ir sprendimus siekiant užtikrinti gerą psichologinį klimatą mokykloje. Ieškosime atsakymų į klausimus, kaip gali pagerėti moksleivių rezultatai pagerinus emocinę aplinką? Ir vis tik, kas yra toji emocinė aplinka? Kaip ją kurti pozityvią? Pranešimų ir diskusijos dalyvių sąrašą rasite čia.


Finansinės žinios: kam mums jų reikia?

Tyrimai rodo, kad žmogaus gerovė labai priklauso nuo finansinių žinių bei įgūdžių. Maža to, finansiniai vaikų ir jaunuolių gebėjimai veikia net, atrodytų, su finansais nesusijusias sritis, pavyzdžiui, akademinius pasiekimus ar psichologinę sveikatą. Tačiau specialistai pastebi, kad tiek kitų Europos šalių, tiek Lietuvos vaikams ir jaunuoliams finansinių žinių trūksta. Lietuvos moksleivių finansinis raštingumas ir matematikos žinios – pavojingose žemumose. Kuo tai gresia? Ir kaip tai reikėtų keisti? Pranešimų ir diskusijos dalyvių sąrašą rasite čia.


Technologijų amžius: ar mokyklos pasiruošusios?

XXI amžius yra informacijos, technologijų bei nuolatinės kaitos amžius. Šiandieninis penkiametis jau yra susidūręs su daugiau informacijos nei jo tėvai būdami dvidešimties. Šiuolaikinės mokyklos uždavinys jau nėra tik teikti siauras atskirų dalykų žinias. Technologinis raštingumas, kaip gebėjimas suprasti, naudoti, įvertinti ir valdyti technologijas yra būtinas siekiant ugdyti jaunuolį gebantį puikiai prisitaikyti nuolat besikeičiančiame pasaulyje. Ar mokyklos tam pasiruošusios? Pranešimų ir diskusijos dalyvių sąrašą rasite čia.


Ateities profesija: kaip pasirinkti?

Šiuolaikinis globalus pasaulis vis sunkiau prognozuojamas, pilnas pokyčių, todėl ir darbo rinka kaip niekad nenuspėjama. Tūkstančiai jaunų žmonių kasmet pradeda didįjį savo gyvenimo kelią. Vienus juos nukreipė tėvai ar mokytojai, kiti rinkosi ar dar tik rinksis patys. Kas laukia už posūkio? Į kokius esminius dalykus, renkantis profesiją, reikėtų atkreipti dėmesį, kad jaunas žmogus galėtų tikėtis perspektyvios karjeros, įdomaus darbo ir laimingos ateities? Pranešimų ir diskusijos dalyvių sąrašą rasite čia.


Pažintis su darbu pažangiose įmonėse

Verslas turėtų būti neatsiejamas mokyklų partneris – jis gali padėti mokiniams geriau suprasti XXI a. darbo rinkos poreikius, darbe laukiančius iššūkius bei būtinas jam įgyti kompetencijas. Verslo įmonėse mokiniai gali pamatyti tai, ko neišvys mokyklos suole – kaip yra realizuojami įvairūs technologiniai procesai, organizuojamas darbas, kuriami ir rinkai pristatomi nauji produktai. Ekskursijos po įmones, darbas jų laboratorijose ir supažindinimas su versle vystomais technologiniais procesais turėtų tapti ne progine, o nuolatine mokyklos taikoma praktika.


Registracija




Registracija Spausk čia






Registracija Spausk čia






Registracija Spausk čia